Můj nový pokoj je příkladem kompaktního pánského pokoje. Má asi 15 m2 a tentokrát ho nesdílím s rodinným skladištěm jako v minulém bytě.

Levá i pravá strana pokoje jsou plně zastavěny nábytkem, mezi nimi je pohodlná asi metr široká ulička, takže nemusím chodit bokem, i kdy si z kuchyně nesu s roztaženými lokty kafe. (
Vlevo hned u dveří mám novy šatník, neboť ten starý se při stěhování rozpadl (z jeho části jsem pořídil dvě police do předsíně). Nový šatník je velký. V levé půlce mám kromě šatstva polici na zavazadla,
do pravé části se mi kromě prádla a ponožek vešel ještě botník a dílna.Vedle šatníku mám knihovnu s TV, které si mohu otočit podle toho odkud se na TV dívám, jestli z křesla nebo z postele.
Nahoře na knihovně mám věž s reproduktory, to kdybych si chtěl náhodou poslechnout něco hudebního, což se naposledy stalo o Vánocích 2018.

Dole pod knihovnou mám dva noční stolky. Jsou na kolečkách, takže si je mohu podle potřeby prisunout ke křeslu nebo k posteli.
Vedle knihovny, pod oknem, mám pracovnu představovanou psacím stolem a židlí. Na stole mám krabičky na nesmysly jako jsou tužky, papírky na vzkazy, trvanlivé pečivo a tak. A lampičku. (
Na pravé straně u okna mám třípatrový počítačový stůl. Starý počítač už skoro nepoužívám, vlastně mi slouží jako nosič starých disků, na kterých mám fotoarchiv a další data. Je tu také tiskárna a staré harampádí k počítači.
A hodiny, které mi v noci počítají čas. Ony ho tedy počítají i ve dne, ale jak jim postupně slábnou diodová číslíčka, tak už nejsou ve dne vidět.

Na pravé straně je ještě moje oblíbené křeslo s odkládacím stolkem. Na kafe a tak. Ta křesla jsem vlastně koupil dvě, pro sebe a pro Vlastu. Vlastě ale nějak nesedlo, nechtěla ho, a tak jsem si to druhé odvezl na chalupu, kde mám od té doby stejný sedací luxus jako doma.Poslední kout v pokoji vyplňuje postel. U zdi má políčku, na které mám všechny věci potřebné k tomu, abych, když už do postele vlezu, nemusel vylézat.
1 Tak, to je můj pokoj. Líbí se mi, mám tu vše krásně po ruce. Kdo se může pochlubit, že to má z postele do práce 3 kroky!?