První blog, který jsem začal číst dříve, než se tak začalo blogům říkat, byl deníček Pepy Zdepa. Pak, když ho zmohl život, jsem dost dlouho hledal náhradu.

Už přes rok čtu Yfčin hlodník, kterému v duchu neřeknu jinak, než jak je to v titulku. Zcela oprávněně, neboť tato Agatha Christie českého blogu pluje několik málo desítek námořních uzlů před ostatnímí našimi blogaři, o blogařkách nemluvě.

Mám na internetu pár míst, kam se uchyluji ve chvílích radosti i smutku. Radost abych sdílel a smutek abych potíral. Na chmury a splíny je nejlepší "Yfčin plodník". Děti už mám samostané, ale koho by nepotěšil "Deňýček stíraného rodiče", v jehož příhodách poznávám ty, kterým se teď společně s našimi postpubertálními recidivistkami občas i společně zasmějeme.

Obzvláště požitkářsky si vychutnávám novinky v Yfčině "Koutku nezákluzné poezie", chuť do nového pracovního týdne chodím nakupovat do "Fóroshopů" a těším se na nové "Hody" a "Zmítavosti". Radu pro každou příležitost mi poskytne "Proradna Radima Dlabala" a mé oko zmlsané moderními mediálnostmi si odpočine v "Koutku nezámožné fotografie".

Trochu se vždy obávám, co Yfča stluče ve své "Autoritativní kůlničce", ale zatím jsem vše bez obtíží strávil, abych se pak ukojil své poněkud paparací sklony v "Z Yfčině imunitním deňýčku". Nepohrdnu ani tím, co "V palečnici skončilo". Nevěříte? Běžte a "Račte uvěřit okem", že to tak skutečně chodí!

První dáma českého blogu, jak jsem se doslechl, oslavila prý včera své narozeniny a mně nezbývá, než jí blahopřát a popřát:

- aby jí nikdo nikdy nezakopl o šňůru k počítači, protože pak by mnoha lidem mohlo být smutno, i když je jinak veselo

- aby jí nikdy netrápily klouby menší než jsou kolena nebo lokty, protože s bandážemi na ukazováčcích se poměrně špatně ovládá klávesnice (i když, jak jsem oslavenkyni poznal, bude psát i nosem, když to na ni přijde)

- aby nás osvěžovala svými i odposlechnutými příhodami a poudačkami, které se na oko tváří, že jsou vytrženy z podezřelých brožůr, ale ve skutečnosti pocházejí z onoho anatomicky ještě neprozkoumaného místa mezi dobře proříznutými ústy a srdcem

- aby konečně uhrála aspoň 450 bodů a nemusela tudíž platit újezdné.

© This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - Langweil.info «» Prago.info